Hochfilzen

Wioska znajduje się w pasmach górkich Leoganger Steinberge i Loferer Steinberge oraz Alpach Kitzbühelskich. Miejsce oferuje rozległą sieć ścieżek spacerowych i rowerowych.

Miłośnikom wspinaczki polecamy climbing gym Wiesensee. Wioska zapewnia wiele innych atrakcji, takich jak pielgrzymki do kaplicy Maria Schnee, zbudowanej w 1745 roku i przekształconej w swoją obecną formę w 1960/65 roku.


W zimie Hochfilzen jest opanowany przez narciarzy biegowych i biatlonistów. Biathlon World Cup przekształciła Hochfilzen w prawdziwą twierdzę biathlonu. Infrastruktura jest imponująca: cross-country ośrodek narciarski, biathlon dla turystów, profesjonalna strzelnica, a także sieć (110 km) tras biegowych dostosowanych dla różnych technik jazdy.

Uzupełniając ofertę, jest tor saneczkowy i lodowisko. Zwolennicy nart zjazdowych możą wybrać jeden z 3 ośrodków narciarskich: Waidring Steinplatte, Buchensteinwand i Fieberbrunn.

Hochfilzen posiada nieskończoną ilość ścieżek do wędrówek pieszych w otoczeniu wspaniałej natury i  zaraz jest idealnym miejscem do spędzenia urlopu zarówno sportowcom jak i całej rodzinie.


 

Tourist office Hochfilzen
Dorf 35
6395 Hochfilzen

phone: +43.(0)5354.56304-10
fax +43.(0)5354.56304-710
hochfilzen@pillerseetal.at

NASZE APARTAMENTY